3 відгуків
(095) 533-53-20  (097) 608-29-42  Фотогалерея

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

Докладно про конструкцію і властивості

Докладно про конструкцію і властивості

Рушникосушки тип «Драбинка» являють собою вертикально розташовані колектори з'єднані горизонтальними елементами (штангами) різної конфігурації. Колектор - кругла труба від 28 до 50 мм діаметром або квадратна труба 30 мм. Висота колекторів варіюється від 500 до 1240 мм В обох кінцях колекторів є різьбові втулки для приєднання до системи гарячого водопостачання та монтажу додаткового обладнання (систем опалення, заглушок). Відстань між колекторами визначає міжосьова відстань всього виробу і може бути від 200 до 700 мм.

Форма горизонтальних елементів - штанг, може бути різноманітною, базові форми: пряма, трапециидальная, дуга. Штанга - кругла труба діаметром від 18 до 32 мм.

Колектори зі штангами з'єднуються за допомогою твердої (високотемпературної) пайки. Під пайку спеціально формують витяжку, предающую додаткову надійність і герметичність «Т-образним» з'єднанню. У деяких моделях колектори зі штангами з'єднуються за допомогою декоративних трійників ( модель «Ретро»).

На колекторах, з боку зверненої до стіни, є стійки для монтажу на опорній поверхні. Завдяки телескопічним кронштейнів можливе регулювання рушникосушки, що дозволяє регулювати відстань від стіни або згладити її нерівності.

Технічні характеристики виробів (робочий тиск, стійкість до струмів витоку і т. д.).

Рушникосушки встановлюють у централізованих або місцевих системах гарячого водопостачання з тиском води до 1,6 МПа (16 кгс/см2) і температурою до 110 ºС.

Кожен виріб проходить випробування тиском води не менше 2,4 МПа (24,0 кгс/см2).

Гарантійний термін експлуатації виробу з дня реалізації – 2,5 року.

Матеріали, застосовувані для виготовлення рушникосушок.

Їх конкурентні переваги.

Для виготовлення рушникосушок застосовуються тільки матеріали, перевірені часом - спеціальні, корозійно-стійкі мідно сплави (латунь). Хімічний склад латуней відповідає ДСТУ ГОСТ 15527. Латуні відмінно себе зарекомендували при виробництві деталей санітарно-технічної арматури (крани, фітинги, і т. д.) і одержали найбільше поширення. Причиною такого поширення є чудові властивості латуней:

Чудова теплопровідність. Згідно довідників, коефіцієнт теплопровідності латуні перевищує в 2 рази коефіцієнт теплопровідності сталі і в 4 рази нержавіючої сталі. Коефіцієнт теплопровідності застосовуваного матеріалу головне властивість, що обліковуються за проектування теплообмінного апарата (яким і є сушка для рушників). Від нього будуть залежати розміри і в кінцевому підсумку ефективність теплообмінника. Тобто чим вище коефіцієнт теплопровідності, тим компактніший буде апарат або при незмінних розмірах, тим більша кількість енергії буде передано. Іншими словами, якщо порівнювати рушникосушки однакових розмірів (площ), то полотенцесушитель виготовлений з латуні буде набагато ефективніше сталевих полотенцесушителей і тим більше полотенцесушителей виготовлених з нержавіючої сталі. Він буде не тільки гарячим, він буде віддавати тепло і обігрівати приміщення де він встановлений.

- Корозійна стійкість. При використанні в трубопроводах, швидкість корозії металу залежить від виду середовища, що транспортується, її швидкості та температури теплоносія. Наприклад, в умовах підвищених температур (трубопроводи гарячого водопостачання і опалення) швидкість корозії металів збільшується. Хімічна кінетика говорить, що при підвищенні температури на 30°С, швидкість реакції зростає в 2 рази. Тобто, корозійна активність гарячої води (60°С) як мінімум у декілька разів більше, ніж у холодної (20°С). Що ж говорити про вплив теплоносія в опаленні, де температура може досягати більше 100°С. В цьому випадку вимоги до матеріалу для систем гарячого водопостачання та опалення повинні бути дуже високими. В іншому випадку це змушує вести додаткову обробку теплоносія (води), що збільшує витрати на функціонування мереж. Лабораторний корозійний тест ASTM 1384 широко поширений при випробуванні теплоносіїв та холодоагентів в ході, якого в розчин занурюються зразки на 2 тижні при температурі 88°C показує наступні результати по воді водопостачання (загальна жорсткість 5,0 мг-екв/л): Сталь - 76 г/м2; Латунь - 1 г/м2.

        Як бачимо чорні метали (залізо та сталь) легко піддаються корозії і вимагають великих зусиль для свого захисту. Мідь і мідні сплави, при контакті з середовищем покриваються щільною, добре скріпленої з металом плівкою продуктів корозії, яка не дозволяє кисню повітря і воді проникнути до чистого металу. Це оберігає його від подальшого окислення і робить корозію цих металів самозатухаючим процесом.

Може іржавіти нержавіюча сталь?

Для нержавіючої сталі з вмістом хрому понад 10,5% неможливо повністю виключити виникнення іржі. Навіть аустенітна сталь з вмістом хрому понад 20%, а також нікелю понад 8% може іржавіти у випадку неправильного поводження з нею, а також у разі неправильної обробки або у разі дефекту структури.

Пасивний шар

Нержавіюча сталь входить у реакцію з киснем і утворює шар окису так само, як звичайна сталь. В нормальній стали кисень однак входить у реакцію з існуючими атомами заліза і утворює пористу поверхню, що дозволяє прогресії реакції. Ця реакція може тривати аж до повного «перержавления» предмета. В нержавіючої сталі кисень входить у реакцію з досить високою концентрацією містяться в сталі атомів хрому. Атоми хрому і кисню утворюють товстий шар окису, який уповільнює прогрес реакції. Цей шар називають також пасивним шаром, у зв'язку з труднощами увійти в реакцію в зіткненні з середовищем. Міцність цього пасивного шару залежить насамперед від складу сплаву сталі.

Корозія

Існують дві причини утворення іржі на «нержавіючої» сталі:

  • пасивний шар не міг утворитися або

  • пасивний шар був зруйнований.

Руйнування пасивного шару можна запобігти тільки дотримуючись високу ступінь чистоти. Оброблювані поверхні повинні бути очищені від всіх забруднень, що виникли під час обробки.

Наведені нижче види корозії утворюються в результаті руйнування пасивного шару після його утворення:

Виразкова корозія (питтинг)

Виразкова корозія може виступати, коли пасивний шар буде місцево порушений. За місцеве порушення шару відповідають іони хлориду, які в присутності електроліту відбирають у нержавіючої сталі атоми хрому, необхідні для утворення пасивного шару. У цих місцях утворюються отвори схожі на иголочный укол. Небезпека виразкової корозії підвищується в результаті накопичення на поверхні опадів, чужий іржі, залишків шлаку або кольорових нальотів.

Межкристаллитная корозія

Аустенітні сталі в загартованому стані мають стійку аустенитную цю структуру не при температурах до 400 проС. Подальше нагрівання сталей, або їх повільне охолодження при температурах 450 - 900 оС призводить до утворення надлишкових фаз у вигляді карбідів хрому. Ці карбіди виділяються за межі зерен і збіднюють прикордонний хромовий шар. При дії агресивного середовища спостерігається витравлювання уздовж кордонів кристалів вздовж областей, збіднених Cr - межкристаллитная корозія. Як правило міжкристалітної корозії схильні зварні шви і околошовные зони (ножова корозія).

-  Стійкість до струмів витоку. Латунь, що йде на виготовлення рушникосушок, відрізняється не тільки підвищеною стійкістю до протікає теплоносію, але і єдина (за винятком міді), яка протистоїть побічного зовнішнього фактору, такого як струми витоку (іноді помилково звані «блукаючі струми»). Природа таких струмів – заземлення споживачів електричного струму на трубопровідні системи, рідше - несправності обладнання-споживача електричного струму, системи заземлення, занулення і зрівнювання потенціалів. Фактор захисту від струмів витоку (електрохімічної корозії) дуже актуальна проблема на теренах країн СНД та деяких країн східної Європи. При наявності «умільця» на стояку, організував заземлення на трубопровідну систему, останній, разом із Вашим не латунним полотенцесушителем, перетворюється на решето за дуже нетривалий час.

Зовнішня поверхня рушникосушок.

Принципи формування. Конкурентні переваги.

Заключним етапом виготовлення рушникосушок є нанесення гальванічного нікель-хромового покриття (нижній шар нікель, верхній, видимий - хром), а так само обробка «Антична бронза» з високоміцним покриттям поліуретановим лаком.

Хромовое покрытие отличается высокой твердостью, износоустойчивостью (в технике покрытие тяжело нагруженных деталей хромом очень распространенная практика, твердость хрома значительно превышает твердость даже закаленных и азотированных сталей), коррозионной стойкостью и прекрасными декоративными качествами. Благородный, голубовато-белый цвет сохранится в течение всего периода эксплуатации изделия и что самое главное, будет прекрасно гармонировать с другой сантехникой в ванной комнате.

Комплектность поставки полотенцесушителей. Принципы монтажа готового изделия. Упаковка.

Кожен полотенцесушитель в залежності від моделі комплектується деталями кріплення до опорної поверхні та приєднання до системи подачі теплоносія.

Рушникосушки тип «Драбинка» та «РЕТРО» в обов'язковому порядку комплектуються кронштейнами кріплення до стіни (4 шт), окремі моделі з функцією телескопічною регулювання.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner